Piekļūstamība

Navigācija ar tastatūru

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu "Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ krāsas maiņa un tas izskatās kā ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".

 

Fonta izmērs

Tīmekļvietnes tekstu lielumu var mainīt:

  1. izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas,
  2. izmantojot operētājsistēmas iebūvētās iespējas.

 

Ar pārlūku

Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un "+" vai "- " taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

Jūsu operētājsistēmā

Operētājsistēmā Windows 10 un Windows 7 ir palielinātājs - programma, kas ļauj tuvināt. Nospiediet izvēlni "Sākt" un ierakstiet "Lupa" ("Start" > "Magnifier") un nospiediet taustiņu Enter. Parādās mazs pārklājošs logs, kuru var pārvietot ar peli un tuvināt visu tajā esošo saturu dažādos attālumos.

Apple datoros dodieties uz izvēlni Apple > Sistēmas preferences > Pieejamība (vai Universālā piekļuve) > Tālummaiņa (Apple menu > System Preferences > Accessibility (or Universal Access) > Zoom).

Operētājsistēmā Windows XP dodieties uz Sākt > Visas programmas > Piederumi > Pieejamība > Lupas (Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier).

 

Ekrāna lasītāja izmantošana

Ekrāna lasītājs ir programmatūra, kas mēģina noteikt un interpretēt to, kas tiek attēlots ekrānā. Pēc tam šī interpretācija tiek atkārtota lietotājam audio formā vai ar Braila displeja palīdzību.

Populāru ekrāna lasītāju izvēle:

 

Cik piekļūstama šī tīmekļvietne ir?

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas. Piemēram:

  • Dažās sadaļās ir mazāks krāsu kontrasts;
  • Dažiem attēliem nav viegli uztverams alternatīvais teksts;
  • Dažas pogas nav iespējams korekti identificēt ar palīgprogrammatūrām;
  • Vairāki dokumenti ir pdf formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām.

 

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā?

Ja Jums ir nepieciešams konsultācijas par mūsu tīmekļvietnes saturu, sazinieties ar mums, rakstot uz e-pasta adresi [email protected]

 

Piekļūstamības problēmu paziņošana

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mēs neatbilstam piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar mums.

Vietnes piekļūstamība vērtēta 2021. gadā. Piekļūstamības iezvērtējuma protokols

Piekļūstamības paziņojums

saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz:

https://www.ligatnesdabastakas.lv

Tīmekļvietnei veikts Vienkāršotais izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

https://www.ligatnesdabastakas.lv tīmekļvietne daļēji atbilst MK noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445

  • Tā kā tīmekļvietnes veidošanai un uzturēšanai tiek izmantots tās sauktais tīmekļvietņu tiešsaistes tipveida konstruktora pakalpojums, nevis speciāli programmēšanas pakalpojumi, atsevišķu piekļūstamības prasību trūkumu novēršana pašreiz nav iespējama, jo platformas uzturētājs šādas tehniskas iespējas nenodrošina un individuālu risinājuma izstrāde nav piejama. Piemēram, tīmekļvietnes kontrasta maiņa – dzeltens fons, melni teksti; dzelteni teksti, melns fons; piekļūstamība no tastatūras un redzamais fokuss; formu, lauku nosaukumi, kļūdas (tostarp meklēšanas laukos).

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 25.01.2021.. Izvērtēšanu veica Dabas aizsardzības pārvaldes darba grupa.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: https://site-591934.mozfiles.com/files/591934/WCAG-atbilstibas-pieklustamibas-prasibu-vertesana-LIGATNESDABASTAKAS-20210125.docx.

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, citā formātā, piedāvājam turpmāk minētās alternatīvas.Konsultācijas tiešsaites platformā TEAM, ZOOM, SKYPE, GOOGLE, FAILIEMLV

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:

E-pastā: [email protected]

Zvaniet: +37126527342

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi .

Sūdzību iesniegšana

Elīna Ezeriņa, Dabas aizsardzības pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja, +371 26789874, [email protected]

Pārraugošajā iestādē atbildīgais ir Pauls Puķītis, +371 67026939, [email protected]
.

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010

Tālrunis: +37167686768

E-pasts: [email protected]

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots un atkārtoti pārskatīts .

Šo paziņojumu apstiprināja Andrejs Svilāns Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors.